• Konkurs KRUS

• W środę 22 maja Julia Walczak oraz Justyna Sitnik otrzymały nagrody za udział w konkursie pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” organizowanego przez KRUS. Serdecznie gratulujemy.

• Konkurs matematyczny Kangur

• Miło nam poinformować, że dwoje uczniów naszej szkoły uzyskało wyróżnienie w konkursie matematycznym,, Kangur 2024''. Są to: JULIA WALCZAK i JAKUB JAKÓBOWSKI.

Dziękujemy pozostałym uczniom za wzięcie udziału w konkursie a wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Konkurs strażacki

• W dniu 09.05.2024r. w Ośrodku Aktywności Zawodowej w Chełmnie odbył się XLVI wojewódzki etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej,, Młodzież zapobiega pożarom". Powiat włocławski w I grupie wiekowej reprezentowała uczennica naszej szkoły- Julia Walczak. Gratulujemy Julii dotarcia do tego etapu, gdyż świadczy to o jej ogromnej wiedzy z tematyki przeciwpożarowej oraz życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu. Opiekunem uczennicy była p. Katarzyna Szymczak

• Święta majowe

• Już od najmłodszych lat staramy się przybliżyć dzieciom słowo patriotyzm. Budujemy w nich świadomość, że należą do wspólnoty ludzi zamieszkujących szczególny skrawek Ziemi - zwany Ojczyzną. Święta majowe są szczególnie ważne w historii Polski dlatego obchodziliśmy je wspólnie. Wszyscy uczniowie klas 4-8 wzięli udział w stacjach zadaniowych z wykorzystaniem kodów QR na temat Konstytucja 3 Maja oraz symboli o dziedzictwa narodowego. Na koniec uczniowie wykonali piękna, wspólną, patriotyczną fotografię.

Było to również kolejne zrealizowane zadanie z projektu "Z kulturą mi do twarzy"

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku hasło przewodnie brzmi: "Planeta kontra plastik". Tegoroczne hasło ma zwrócić uwagę na szkodliwość tworzyw sztucznych, które coraz bardziej zagrażają naszej planecie. Aby pokazać ogromną ilość plastiku w naszym życiu zorganizowaliśmy "plastikowy pokaz mody", który miał zwrócić uwagę na ten problem. Zarazem, aby podkreślić dużą wagę ekologii i ochrony środowiska naturalnego zasadziliśmy łąkę kwietną.

Obchody Dnia Ziemi to również kolejny punkt z naszego projektu Z kulturą mi do twarzy.

• Akcja Żonkile

• 19 kwietnia w naszej szkole obchodzona jest akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile". To projekt przypominający o Powstaniu w Getcie Warszawskim. Ten desperacki, heroiczny zryw jest na świecie symbolem walki o godność, jednak w Polsce akcji od początku towarzyszy hasło "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności oraz potrzebę dialogu ponad podziałami.

Zrealizowaliśmy również kolejne zadanie z Międzynarodowego projektu "Z kulturą mi do twarzy".

• Konkurs z chemii

• 18 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy 8 wzięli udział w konkursie wiedzy o życiu i pracy Marii Skłodowskiej Curie z elementami chemii w Zespole Szkół Chemicznych we Włocławku. Lena Wróblewska, Mateusz Spychalski i Mateusz Piwiński uczestniczyli także w warsztatach chemicznych, zwiedzili szkołę, której patronką jest właśnie słynna noblistka, zdobywali nowe doświadczenia.