• Wielkanoc

• Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei oraz miłości. Pogodnego nastroju, oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań, wśród rodziny i najbliższych przyjaciół życzy całą społeczność Szkoły Podstawowej w Kaliskach.

• Naukobus

• 24 marca odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Kanibrodzie, gdzie goscił e-Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w formie interaktywnego pokazu naukowego, podczas którego poznawali tajniki różnych dziedzin nauki. Edukatorzy przy pomocy eksponatów prezentowali dzieciom różnorodne zagadnienia naukowe i razem z nimi wykonywali ciekawe eksperymenty.

• Rekrutacja!

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaliskach ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024. Wniosek o przyjęcie można pobrać w kancelarii SP w Kaliskach. Serdecznie Zapraszamy!

• Zaelektryzowani

• Dzisiaj w naszej szkole gościła grupa Zaelektryzowani, która w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliżyła tajniki fizyki i chemii. Podczas tej niecodziennej lekcji uczniowie aktywnie brali udział w wielu ciekawych doświadczeniach, mogli bezpośrednio zaobserwować zjawiska wybuchowego spalania wodoru,wrzenia ciekłego azotu, zmianę wysokości dźwięku w helu oraz jazda rowerem o przeciwnym skręcie.

• Pierwszy dzień wiosny

• Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy na wspólnej zabawie. Od rana bawiliśmy się w Masterchefa. Każda klasa gotowała wiosenne i zdrowe potrawy. Było pysznie. Na tytuł mistrza zasłużyła klasa 8 przygotowując aż 3 dania. Potem robiliśmy Marzanny, które spaliliśmy w ognisku żegnając zimę. Były kiełbaski, zabawy na świeżym powietrzu. Rada Rodziców poczęstowała nam pysznymi drożdżówkami. Na koniec można było odpocząć na seansie filmowym z pysznym popcornem.

• Tydzień mózgu

• Od 13 do 19 marca trwa Tydzień Mózgu. Jest to akcja, która ma poszerzać wiedzę o mózgu i jego funkcjonowaniu. Aby pobudzić nasze mózgi do działania braliśmy udział w konkursach oraz urządziliśmy turniej szachowy i gier logicznych. Nauka poprzez zabawę jest podobno najfajniejsza, dlatego świetnie się bawiliśmy.

• Kangur

• Po raz kolejny w naszej szkole 16 marca odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". W tym roku uczniowie biorący w nim udział dostawali kolorowe układanki przestrzenne.

Miejmy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły wybrali dobre odpowiedzi, bardzo im tego życzymy.

• Rekrutacja