• Wycieczka do Gniezna

• 19 grudnia cała szkoła wyruszyła na wycieczkę do Gniezna. Odwiedziliśmy fabrykę bombek, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach dekorowania. Okazało się że jest to bardzo trudna sztuka. Dla rozruszania kości poskakaliśmy na trampolinach, a na koniec spalone kalorie uzupełniliśmy w McDonaldzie. Już z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.

• Wigilia

• Boże Narodzenie to czas spędzony w magicznej, radosnej i rodzinnej atmosferze przepełnionej zapachem świerku i pierników oraz brzmieniem anielskich kolęd.

W takiej niezwykłej atmosferze spędziliśmy ostatni dzień szkoły. Dekorowanie pierników i kolędowanie z zaproszonymi gośćmi sprawiło nas niezwykłą radość.

Dziękujemy za obecność Panu Przewodniczącemu Rady Powiatu Zygmuntowi Wierzowieckiemu, Księdzu Proboszczowi Dariuszowi Sieczkowskiemu, Seniorom działającym przy Centrum Kultury w Lubieniu Kuj. oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Katarzynie Sitnik.

Wszystkim jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. WESOŁYCH ŚWIĄT

Uczniowie zrealizowali również kolejne zadania z międzynarodowego projektu "Z kulturą mi do twarzy".

• Konkurs Recytatorski

• Międzyszkolny konkurs recytatorski poezji bożonarodzeniowej "Bożego Narodzenia ta noc jest dla nas święta". Zuzanna Wojtasiak III miejsce w kat. VII-VIII, Nicola Krupińska III miejsce w kat. IV-VI, Alicja Barnaś wyróżnienie w kat. I-III. Ogromne gratulacje dla naszych laureatów

• Wojna i Pokój

• W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej PAH zorganizowaliśmy wystawę dotyczącą współczesnych wojen i pokoju. Klasa 8 wzięła równiez udział w lekcji na temat współczesnych konfliktów zbrojnych. Rozmawialiśmy o ich przyczynach, codziennym życiu podczas wojny czy po jej zakończeniu. Dowiedzieliśmy się ze wojny to nie tylko historia, ale nadal bardzo ważny problem współczesnego świata.

• Rodacy Bohaterom

• Zakończyliśmy zbiórkę żywności dla Polaków mieszkających na Kresach razem z fundacja Lex Lupus. Tym samym udało nam się zrealilizowac kolejne zadanie z projektu " Z kulturą mi do twarzy". Jesteśmy dumni ponieważ udało się zebrać dwa kartony pełne żywności za co serdecznie wszystkim dziekujemy.

• Andrzejki

• Andrzejkowa zabawa, czas wróżb, magii i świetna zabawa, a do tego pyszności do jedzonka: frytki, popcorn, chrupki i ciastka. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu