• Zadania dla przedszkolaków

• Podczas nieobecności przedszkolaków w szkole chcemy zachęcić ich do samodzielnej pracy.

Zapraszamy na Dysk Google, gdzie uczniowie znajdą materiały z j. angielskiego i religii.

Należy wejść w zakładkę rok szkolny 2021/2022, a następnie otworzyć folder przedszkole.

Poniżej znajduje się link do folderu:

DYSK GOOGLE

• Szkoła do Hymnu

• 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas II- VIII przygotowali występ artystyczny upamiętniający tę ważną datę.

Zapraszamy do obejrzenia nagrań z tego wydarzenia.

Poniżej znajduje się link do filmu z fragmentami całej uroczystości.

• Uwaga!

• W związku z obostrzeniami pandemicznymi oraz dużą liczbą dzieci chorych na grypę jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie patriotyczne, które miało odbyć się 10.11.2021r. o godz. 15:30. Film z obchodów Święta Niepodległości, które odbędą się w trakcie lekcji dla uczniów naszej szkoły będzie dostępny do obejrzenia dla wszystkich zainteresowanych od czwartku 11. 11. 2021r. na stronie internetowej szkoły oraz na naszym profilu na Facebooku. Za zmiany przepraszamy.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Szkoły Podstawowej w Kaliskach

• Nasza szkoła również pamięta!

• Pamiętamy!

Każdego roku przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły odwiedzają bohaterów, którym zawdzięczamy wolność. Dziś odwiedziliśmy grób nieznanego żołnierza w miejscowości Sławęckie Góry. Uporządkowaliśmy miejsce pamięci, złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy znicze. Dziękowaliśmy Bogu za tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny, za ich ofiarność, wierność i odwagę, prosząc o wieczne dla nich zbawienie. Pamiętaliśmy również o żołnierskich mogiłach na Cmentarzu Parafialnym w Chodczu. Oddaliśmy także cześć Żołnierzom Wyklętym pod pomnikiem upamiętniającym ich walkę przy Kościele pw. św. Dominika w Chodczu. Listopad swoją zadumą i refleksją nad przemijaniem ludzkiego życia jest piękną lekcją historii.

• Granty PPGR – wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym

• Szanowni Rodzice! Skorzystajcie, jeśli możecie!

W związku z zamiarem aplikowania Gminy Lubień Kujawski do konkursu Cyfrowa Gmina – Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR” informujemy o możliwości uzyskania wsparcia. Celem projektu jest wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na:• sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tym niezbędne akcesoria i oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami (w przyppadku zakupu komputera powyżej 3,5 tys. zł oraz tabletu powyżej 1,5 tys. zł niezbędne będzie uzasadnienie przez Wnioskodawcę wysokości kosztów zakupów takiego sprzętu);• ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;• usługę zapewniającą dostęp do Internetu na sprzęcie komputerowym zakupionym w ramach projektu, w przypadku gdy opiekun prawny w oświadczeniu wskaże na brak możliwości zapewnienia usługi dostępu do Internetu.Wsparciem mogą zostać objęte dzieci (także wnuki) osób, które pracowały niegdyś w zlikwidowanym, państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwały w miejscowości lub gminie objętej PPGR. W celu ubiegania się o wsparcie należy złożyć stosowne oświadczenie załączone do niniejszej informacji. W przypadku osób niepełnoletnich oświadczenia składają rodzice, dziadkowie, opiekunowie prawni. Uczniowie szkoły średniej, którzy osiągnęli pełnoletność składają oświadczenie osobiście.

Ważne! Prosimy o dołączenie do oświadczeń dokumentów potwierdzających fakt zatrudnienia w PPGR oraz danych umożliwiających kontakt z osobą składającą oświadczenie.

Oryginały podpisanych oświadczeń należy składać osobiście w Urzędzie Miejskim w Lubieniu Kujawskim lub przesyłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Lubieniu Kujawskim, ul. Wojska Polskiego 29, 87-840 Lubień Kujawski.

Termin składania i nadsyłania oświadczeń mija 4 listopada 2021 r. Liczy się data wpływu dokumentu. Oświadczenia, które wpłyną po upływie terminu nie będą rozpatrywane.

W przypadku pozyskania grantu, Gmina Lubień Kujawski zakupi sprzęt komputerowy i przekaże go osobom, które spełniły wymogi otrzymania wsparcia. W sytuacji nie otrzymania dofinansowania, projekt nie będzie realizowany. W razie pytań i wątpliwości można kontaktować się pod numerem telefonu: 54 2844340 lub poprzez e-mail: m.szarwas@lubienkujawski.pl

Dla zainteresowanych podajemy stronę internetową, gdzie znajdują się wszystkie szczegóły: https://www.gov.pl/web/cppc/wsparcie-ppgr