• Szczepienie uczniów w wieku 12- 18 lat.

• Zgodnie z wytycznymi MEiN i MZ w naszej szkole będzie można zaszczepić się przeciwko COVID 19. Szczepienia będą organizowane zależnie od liczby chętnych w budynku szkoły lub w wyznaczonym punkcie szczepień.

Zaszczepić się mogą również inne osoby: rodzice, dziadkowie, rodzeństwo i inni. Trzeba ten fakt zgłosić wcześniej i wypełnić kwestionariusz kwalifikacji (inny niż dla ucznia, do pobrania ze strony Ministerstwa Zdrowia "szczepimy się". Podczas szczepienia osób dorosłych trzeba mieć ze sobą dowód osobisty).

W celu zaszczepienia należy:

1. Pobrać ze strony internetowej szkoły druki i wypełnić je: - Deklarację rodzica i ucznia - Kwestionariusz kwalifikacji do szczepienia (specjalny druk dla nieletnich z podpisem rodzica – konieczne jest wpisanie numeru PESEL dziecka i czytelny podpis rodzica oraz czytelny podpis dziecka).

2. Złożyć deklaracje do wychowawcy danej klasy.

3. Wychowawca poinformuje o miejscu i terminie szczepienia.

4. W dniu szczepienia należy: Zgłosić się z dzieckiem zdrowym do szkoły na szczepienie dokładnie o wyznaczonej godzinie (obowiązuje dystans społeczny, dezynfekcja rąk i maseczki). Poddać się badaniu lekarskiemu, które sprawdzić stan zdrowia dziecka.

Po szczepieniu należyodczekać min. 15 minut w wyznaczonym pomieszczeniu.

W dniu szczepienia dziecko musi mieć ukończone 12 lat.

DRUKI DO POBRANIA:

1. deklaracjanaszczepienia.pdf

2. kwestionariuszwstpnegowywiaduprzesiewowegoprzedszczepieniemosobyniepenoletniej.pdf

Osoby chcące uzyskac więcej informacji zapraszamy na strony internetowe Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministarstwa Zdrowia:

1. MEiN

2. Ministerstwo Zdrowia

Zachęcamy również do przeczytania listu Ministra Edukacji w sprawie szczepień:

1. listministrazdrowiadodyrektorwszknauczycielirodzicwwsprawieszczepienastolatkw.pdf

• Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022

• Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich uczniów na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022. Odbędzie się ona w środę 01.09.2021r. o godz. 8:00. Do szkoły będzie można dojechać autobusem szkolnym, który będzie jeździł zgodnie z ubiegłorocznym rozkładem jazdy. Po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odwóz we własnym zakresie.

Od dnia 02.09.2021r. będzie również czynna świetlica szkolna w godzinach od 7:00 do 15:00.

Prosimy rodziców o zaopatrzenie dzieci w maseczki ochronne i przypominamy, że wszyscy uczniowie korzystający z dowozu autobusem szkolnym muszą mieć założone maseczki w trakcie jazdy.

Szkoła nie zapewnia dzieciom maseczek ochronnych.

Do zobaczenia!