• Zabawa karnawałowa

• W czwartek tuż przed feriami Samorząd Szkolny zorganizował zabawę choinkowo - walentynkową. Była super zabawa i świetne atrakcje. Odwiedził nas Mikołaj z prezentami, dostaliśmy pyszne pączki oraz odbyły się zabawy i konkursy.

Dziękujemy wieloletniemu przyjacielowi naszej szkoły Panu Jarosławowi Woźniakowi za pomoc finansowa, bez której nie moglibysmy zorganizowac tak wspaniałej zabawy karnawalowej. Dziekujemy równiez za wszelką pomoc i wsparcie naszej niezawodnej Radzie Rodziców. Było super!

• Dzień pizzy w przedszkolu

• W piątek (9.02) dzieci z Oddziału Przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki poznały składniki niezbędne do powstania włoskiego przysmaku oraz etapy jej wykonania. Każdy miał możliwość samodzielnie wałkować ciasto, przyprawiać je swoimi ulubionymi składnikami, by potem zjeść samodzielnie wykonaną pizzę.

• WOŚP

• Sztab #6780 Lubień Kujawski

Dziś swoje wielkie serca okazała cała społeczność Szkoły Podstawowej w Kaliskach. Jesteśmy wdzięczni za całą pomoc i zaangażowanie, a przede wszystkim udział w kiermaszu słodkości zorganizowanym dla WOŚP.

• Koncert noworoczny

• Koncert noworoczny zespołu wokalno - instrumentalnego uczniów z Zespołu Szkół CKR w Starym Brzesciu. Było pięknie, bardzo dziękujemy za odwiedziny.

• Wizyta leśniczego

• 19 stycznia gościliśmy w przedszkolu Pana Leśniczego Andrzeja Rutkowskiego z Leśnictwa Lubień, Nadleśnictwa Kutno. Pan Leśniczy opowiadał o swojej pracy oraz o zwierzętach mieszkających w lasach. Podkreślił zasady bezpiecznego zachowania się w rezerwatach, zaznaczył też, że człowiek przebywając w lesie jest jego gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim przebywających. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań Panu leśniczemu i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo wyczerpująco odpowiadał.

Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

• Tydzień Edukacji Globalnej

• Klasa 8 zrealizowała akcję " Tydzień Edukacji Globalnej z PAH". Celem akcji było podniesienie świadomości na temat globalnych wyzwań, rozwijanie krytycznego myślenia i pobudzanie uczniów do empatii. Poruszyliśmy tematy związane z konfliktami zbrojnymi, dążeniem do pokoju i doświadczeniem uchodźczym.

• Zbiórka karmy

• Dzięki inicjatywie firmy Sonac już trzeci raz mogliśmy włączyć się w niesienie pomocy zwierzętom ze schroniska. Uczniowie wszystkich klas przynosili karmę suchą i mokrą dla psów i kotów. Akcja trwała w naszej szkole od 5 grudnia do 9 stycznia. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji oraz firmie Sonac za podwojenie ilości karmy.

• Chińskie wachlarze i weneckie maski

• Klasy 4 i 2 oraz przedszkolaki zrealizowały kolejne zadania Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" wykonując weneckie maski i chińskie wachlarze.