• Mikołajki w przedszkolu

     • Tegoroczne Mikołajki w oddziale przedszkolnym rozpoczęły się już od godziny 8:00 rano. Dzieci weszły do klasy i ... wybuchł szał radości. Pod choinką czekały na nich stosy prezentów. Klocki duplo, taczki, wózki, zabawki do piaskownicy, pralka ... i dylemat, co rozpakować najpierw, od czego rozpocząć zabawę... A to wszystko dzięki hojności Mikołajów w osobach Państwa Marty i Tomasza Kosmalskich.

      Wdzięczne przedszkolaki z wychowawczynią

      oraz

      Dyrektor Szkoły

      dziękują

      Państwu Marcie i Tomaszowi Kosmalskim

      za życzliwość i hojność, dzięki której oddział przedszkolny został doposażony w nowe zabawki. Państwa gest gwarantuje pełniejszy rozwój naszych wychowanków, ale przede wszystkim wypełnił małe serduszka dzieci wielką radością, radością, której nie opiszą żadne słowa...

      Dziękujemy!

     • Andrzejki!

     • 30 listopad według dawnych wierzeń miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Tego dnia w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Dzięki wróżbom przygotowanym przez Samorząd Uczniowski można było poznać imię przyszłej wybranki lub wybranka. Podczas wróżenia było dużo śmiechu. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne, konkursy i słodki poczęstunek.

      Uczniowie klas VI- VIII bawili się po południu korzystając z magii andrzejkowego wieczoru. Wróżbom i tańcom nie było końca. Sił natmist można było nabrać przy suto zastwionym stole.

      Z tego miejsca pragniemy podziękować Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniach i słodkości, które umilły zabawę.

     • Akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

     • Uczniowie klasy VIII wraz z akompaniamentem zespołu prowadzonego przez pana Miłosza Kierzkowskiego zaprezentowali nam w piątek 16 listopada akademię z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy zebrani uczniowie wraz z gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkoły słuchali w skupieniu o burzliwych losach naszej ojczyzny. Niektórym łza zakręciła się w oku w trakcie słuchania pięknych pieśni patriotycznych. Akademia, która była przygotowana dzięki współpracy pani Anny Ambrożewicz oraz Grażyny Banasiak zaprezentowana została rodzicom na wywiadówce.

     • Zaproszenie...

     • Pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na akademię organizowaną przez uczniów naszej szkoły, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbędzie się ona 16 listopada o godz. 11:00. Tego dnia o godz. 15:00 zapraszamy również rodziców na wywiadówkę. Zostaną na niej przekazane wszystkie informacje dotyczące osiągnięć edukacyjnych dzieci oraz ich zachowania.

     • Nasz wkład w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości

     • 9 listopada uczniowie kl. VI postanowili nocować w szkole, aby uczcić w ten sposób "100 ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI". Tego dnia wszyscy uczniowie klasy wraz z wychowawczynią Pania Grażyną Banasiak,  stawili się późnym popołudniem ze śpiworami i poduszkami. Okazało się, że dla niektórych była to pierwsza noc poza domem. Podczas nocnego pobytu, uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej, namalowali plakat związany z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz obejrzeli film, który dotyczył twórców Niepodległej. Potem doskonale się  bawili podczas klasowej dyskoteki  wykorzystując do tego celu  tablicę multimedialną. Dzieciom udało się również sprawdzić prawdziwość plotki o duchu szkolnym. Na własne oczy widziały jednego, który okazał  się  być łagodnym i przyjaznym duchem, więc nikt się go specjalnie nie przestraszył.  Pełni wrażeń, po nocy spędzonej w szkole, uczniowie  wrócili do domów, odebrani w sobotę rano przez stęsknionych rodziców.

      Również uczennice klas VII i VIII postanowiły aktywnie wziąć udział w obchodach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę. Wystąpiły one z piosenką "Żurawiejka" w zorganizowanym przez SP w Chodczu Konkursie Piosnki Patriotycznej. Udało im się zainteresować jury swoim występem i zdobyły II miejsce. Julce Jędrusiak, Oliwce Góralskiej, Julii Pietrzak i Justynie Mikołajewskiej serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy

     • WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

     • Z okazji zbliżającej się, szczególnej bo setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy złożyć wszystkim przyjaciołom naszej szkoły najserdeczniejsze życzenia. Niech ten ważny Dzień przyniesie radość, natchnienie i dumę z bycia wolnymi Polakami. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI!

     • "Rekord dla Niepodległej"

     • 9 listopada nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod tytułem "Ministerstwo dla Niepodległej". Punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły                 i uczniowie stanęli na baczność i wspólnie odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Narodowego. Wszyscy byliśmy wzruszeni tak podniosłym wydarzeniem, które można przeżyć tylko raz. Niektórym nawet zakręciła się łza w oku.

     • Śniadanie daje moc!

     • Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Zjedzenie pierwszego śniadania odgrywa nieocenioną rolę w poprawie sprawności intelektualnej umysłu. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i lepiej koncentrują się podczas lekcji. Osoby, które regularnie jedzą śniadania rzadziej chorują, są bardziej odporne na stres. Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień.

      8 listopada przedszkolaki wzięły udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej kampanii "Śniadanie Daje Moc". Dowiedziały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek. Dzięki niemu dzieci mają energię do zabawy i nauki. Wspólne przygotowywanie śniadania było okazją do pogłębienia wiedzy przedszkolaków na temat zasad zdrowego żywienia oraz do utrwalenia nawyków higienicznych podczas przygotowywania posiłków, jak również kształtowania zasad kulturalnego spożywania posiłków.Wspólne przygotowywanie posiłków okazało się świetną zabawą, a jak smakowało ...

      Również uczniowie klas I- III z pomocą nauczycieli przygotowali uroczyste śniadanie. Były pyszne kolorowe kanapki, szaszłyki owocowe i warzywne. Na pewno najlepszym momentem była degustacja - wszystkie zdrowe produkty okazały się niezwykle smaczne i szybko zniknęły z talerzy.

      P.S Uczniowie klasy II z wychowawcą dziękują pani Beacie Radoszewskiej za piękne czapki kucharskie.

     • Wizyta na grobie nieznanego żołnierza

     • Jak, co roku, w listopadzie, przedsatwiciele naszej szkoły jadą do Sławęcina odwiedzić grób nieznanego żołnierza. Uczniowie wraz z opiekunem, Panem Grzegorzem Kosmalskim oraz Panią Dyrektor Urszulą Paczkowską zabdali aby w tym szczególnym czasie nie zabrakło na grobie zapalonych zniczy. Uprzątnięto również liście.

     • Bal Wszystkich Świętych

     • 30 października uczniowie klas II-IV brali udział we wspaniałej zabawie na Balu Wzystkich Świętyc. Został on zorganizowany przez Panią Ewę Rybińską, katechetkę uczącą religii w naszej szkole. Poprzez tak miło spędzony czas dzieci mogły dowiedzieć się wiecej na temat życia wielu świętych. Wszyscy byli zachwyceni wspólną zabawą, a najlepsze stroje zostały docenione i wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepsze przebranie.

     • Dzień Papieża Jana Pawła II- Promieniowanie ojcostwa

     • 19 października w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Papieża Jana Pawła II. Zaproszeni zostali rodzice, dziedkowie i dostojni goście: pani dyrektor Anna Wojciechowska oraz proboszcz Parafii Św. Dominika                w Chodczu ks. mgr lic. Grzegorz Szczepaniak. Pani dyrektor Urszula Paczkowska wraz z panem Grzegorzem Kosmalskim rozpoczęli uroczystość odczytaniem fragmentu Pisma Świętego. Dzieci śpiewały pieśni i samodzielnie wykonywały akompaniament, recytowały wiersze i przybliżały nam mądrość płynącą ze słów papieża. Również rodzice pani Michalska i pan Woźniak wspomogli nas w tych obchodach. Odczytali oni specjalnie wybrany na ten dzień fragment Pisma Świętego. Wzruszeni i natchnieni mądrością Papieża Polaka mogliśmy wrócić do zajęć. Specjalne podziękowania należą się pani Ewie Rybińskiej za przygotowanie szkoły na obchody tego szczególnego dnia.

     • Wyjazd do parku trampolin

     • Uczniowie klasy II i III 15 października mieli wspaniały dzień. Wraz z wychowawczyniami Panią Marzenką Strucińską i Kasią Szymczak mogli wyszaleć się w parku trampolin gdzie trenowali wysokie loty. Uśmiechy nie opuszczały twarzy dzieci.Szkoda, że tak miły dzień nie zdarza się w szkole codziennie!

     • Gawędy historyczne

     • 16 października naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. W związku z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i wypadającej w tym roku okrągłej, setnej rocznicy tego święta uczniowie naszej szkoły mogli posłuchać wspaniałych historii opowiedzianych przez zaproszonego gościa, panią Małgorzatę Jastrzębską

      Teraz są już gotowi na zbliżające się obchody Święta Niepodległości w naszej ojczyźnie.

     • Ogólnopolski konkurs czytania

     • 1 października uczniowie klasy 2 i 3 brali udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Z tej okazji zorganizowany został konkurs, w którym dzieci czytały wybrany przez siebie fragment książki pt.  ,,Gang Slodziakow ". Zwycięzcami w kl. 2 zostali- Zuzanna Wojtasiak i Eryk Radoszewski , w kl. 3 -Lena Wróblewska       i Mateusz Piwiński. Gratulujemy! 

     • Ślubowanie uczniów klasy I

     • W piątek w murach naszej szkoły zrobiło się niezwykle uroczyście, a to za sprawą pasowania pierwszaków na pełnoprawnych uczniów.

      Dziesięcioro niecierpliwych dzieci wzięło udział w tej niezwykłej i szczególnej uroczystości. Pierwszaki pod wodzą pani Marzeny Pląskowskiej Przygotowały ciekawy występ artystyczny. Wraz z koleżankami i kolegami ze starszych klas śpiewali piosenki, recytowali wierszyki i zachwycili zebranych swoją odwagą i elokwencją. Tym samym udowodnili, iż są gotowi stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Wszyscy zaproszeni goście: pan Marek Wiliński Burmistrz Lubienia Kujawskiego, pan Zygmunt Wierzowiecki Przewodniczący Rady Powiatu, Kierownik Referatu Oświaty pan Rafał Balcerowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Grauman, radny Polichnowski Marian, a także pani Natalia Wojciechowska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Proboszczowie Parafii w Chodczu i Lubieniu Kujawskim uświetnili swoją obecnością to ważne wydarzenie. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, obiecały godnie reprezentować szkołę, a na koniec otrzymały mnóstwo gratulacji, pięknych życzeń oraz prezenty, które będą przypominały o tym pełnym wrażeń dniu. Uczniowie klas IV- VIII, na koniec uczcili zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej krótkim występem artystycznym przygotowanym pod opieką Pana Miłosza Kierzkowskiego. Wszystkim pracownikom szkoły już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole!

     • 28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.Od samego rana zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, który z dumą wkleili do zeszytów od matematyki.Patrole Egzaminacyjne sprawdzały „tabliczkową wiedzę” także wśród nauczycieli oraz innych pracowników szkoły i wręczali Certyfikaty Tabliczki Mnożenia. Uczniowie stworzyli przepiękne prace związane z obchodzonym dniem, które zawisły w pracowni matematycznej naszej szkoły. Starsi zmagali się z zadaniami i łamigłówkami na zajęciach matematycznych, doskonaląc znajomość tabliczki mnożenia. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.

     • Stypendia Burmistrza Lubienia Kujawskiego 2018/2019

     • Już po raz trzynasty zostały wręczone Stypendia Burmistrza Lubienia Kujawskiego. W obecności zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i znamienitych gości przeprowadzono uroczystą galę. Z naszej szkoły wyróżnieni zostali: Wiktor Bątkowski, za wybitne uzdolnienia matematyczne oraz Julia Pietrzak, która ma niezwykłe uzdolnienia plastyczne, muzyczne, a także językowe. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Wywiadówka

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na pierwszą w tym roku szkolnym wywiadówkę. Odbędzie się ona 17 września (poniedziałek) o godz. 15:00. W trakcie spotkania przekazane zostaną Państwu informacje o ubezpiezceniu, organizacji roku, dożywianiu i projektach, w których szkoła bierze udział.

     • Dzień Kropki

     • W piątek 14.09.2018 r.  po raz pierwszy w naszej szkole uczniowie klasy 1-3 świętowali Miedzynarodowy Dzień Kropki.  Tego dnia lekcje zamienily się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywnosc.  Uczniowie przygotowali wiele prac plastycznych   ćwiczyli spostrzegawczosc,  rozwiązywali zadania z motywem kropki w tle.  Każdy tego dnia miał przyklejona kropkę jako oznakę tworczosci oraz uwiecznil swój wizerunek na,, kropkowej ściance ". Było wiele zabawy!  

     • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

     • 03 września punktulanie o godzinie 8:00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tym razem uroczystość odbyła się nieco w innej scenerii niż w latach poprzednich. Wszystko jest usprawiedliwone przez prowadzoną w naszej szkole termomodernizację. Miło będzie uczyć się w nowych murach budynku szkoły. Wszystkim uczniom w tym dniu życzymy sukcesów w nauce i bezpiecznego roku szkolnego. Nauczycielom zaś owocnej pracy naznaczonej licznymi osiągnięciami edukacyjnymi podopiecznych.