• Pierwszy Dzień Wiosny

• Stało się, w końcu nadeszła długo oczekiwana wiosna... przynajmniej ta kalendarzowa. W czwartek 21 marca przywitaliśmy ją na wesoło i w bardzo miłym towarzystwie. Odwiedzili nas zaprzyjaźnieni Seniorzy, z którymi świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Rozpoczęliśmy od przygotowania pysznej pizzy. Po degustacji, jak to w szkole bywa, odbył się test wiedzy o wiośnie. Okazało się, że wszyscy zdali go śpiewająco. Następnie wspólnie przygotowaliśmy tradycyjne Marzanny, które jak karze zwyczaj zostały spalone. Nasze zabawy zakończyliśmy ogniskiem z kiełbaskami.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólny czas i upominki zaproszonym gościom. Było nam niezmiernie miło Was gościć. Za pomoc i wsparcie dziękujemy Radzie Rodziców i Pani Kasi Sitnik.

Zrealizowaliśmy również kolejne zadania z Międzynarodowego Projektu " Z kulturą mi do twarzy".

• Dzień Świętego Patryka

• We wtorek 19 marca uczniowie klas 4-7 i przedszkola obchodzili wraz z nauczycielem angielskiego Dzień św. Patryka. Jest to narodowe święto Irlandii i w związku z tym poznawaliśmy kulturę i tradycję tego anglojęzycznego kraju. Poza tym rozwiązywaliśmy quizy, zagadki i zdobywaliśmy słodkie nagrody. Happy St. Patrick' s Day!

W ten sposób zrealizowaliśmu zadanie 31 z modułu IV z Międzynarodowego Projektu z Kulturą mi do twarzy.

• Powiatowe Spotkania z Kulturą

• 19 marca 2024r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie literacko - filmowym organizowanym przez Zespół Szkół w Kowalu. Konkurs "Powiatowe Spotkanie z Kulturą" poświęcony był w tym roku życiu i twórczości Czesława Miłosza. Składał się on z 3 części: testu wiedzy, konkursu recytatorskiego i konkursu filmowego.

W teście, który wymagał wiedzy na temat życia i poezji polskiego noblisty 1 miejsce zajęła Lena Wróblewska, uczennica klasy VIII. Z kolei w konkursie recytatorskim ogromne oklaski otrzymała Zuzanna Wojtasiak uczennica klasy VII za interpretację wiersza "Ojciec objaśnia".

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 20 marca w hali sportowej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP). W eliminacjach powiatowych brało udział około 80 uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych mieszkających na terenie powiatu włocławskiego. Naszą szkołę reprezentowali : Adam Andrzejewski kl.6 , Jakub Antczak kl.5 , Nicola Krupińska kl.4 i Julia Walczak kl. 4. Uczennica Julia Walczak zajęła 1 miejsce w kategorii klas 1-4 i będzie reprezentowała naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Pomoc dla Antosia

• Uwaga! "Pomoc dla Antosia". Antek Jaskólski walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną, niestety leczenie jest bardzo kosztowne. W związku z tym przyłączamy się do Challenge, który polega na wykonaniu dziesięciu przysiadów i zbiórce pieniędzy wśród wykonujących a następnie przekazaniu kwoty na konto fundacji. Razem możemy wiele !!! Do dzieła !!!

Zbiórka na SIEPOMAGA

Dziękujemy za nominacje Dzienny Dom Seniora +

Nominujemy :

Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chodczu

• Wycieczka przedszkolaków

• W dniu 12.03 przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Akademii Pana Królika oraz Parku Trampolin ,,Jump Heaven'' we Włocławku. Podczas 60-minutowych warsztatów,, Szkoła magii'' dzieci wcielając się w rolę czarodziejów wykonywały przeróżne eksperymenty z dziedziny chemii. W ramach uczestnictwa w szkole magii każdy wykonał samodzielnie kilka efektownych eksperymentów a na koniec oglądały jeszcze dwa odlotowe pokazy z ogniem. Warsztaty dostarczyły dzieciom niesamowitych wrażeń.

• Tutlo

• Od poniedziałku 10.03 uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie "Native speaker w każdej szkole". Zachęcamy uczniów i rodziców do zakładania konta na platformie Tutlo i korzystanie z dostępnych materiałów, które pozwolą na doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.

Wszystkie potrzebne informacje znajdą Państwo w linku:

• Dzień Kobiet

• Międzynarodowy Dzień Kobiet to najlepszy moment w roku, aby docenić obecność wszystkich pań. Jest to czas świętowania społecznych, ekonomicznych, kulturowych i politycznych osiągnięć płci żeńskiej.

Nasi chłopcy w pięknym przedstawieniu podziękowali wszystkich Paniom za to że są, za co im bardzo dziękujemy!

Dziękujemy za obecność przybyłym gościom a szczególnie wszystkim Paniom

W dniu ich święta jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia. Aby nigdy nie przejmowały się upływem lat, zawsze z nadzieją patrzyły w przyszłość i nigdy nie traciły swojego uroku

• Odlotowyniewidomy - misja edukacja

• 27 lutego Naszą szkołę odwiedził Pan Sebastian Grzywacz - odlotowyniewidomy - misja edukacja razem z psem przewodnikiem. Tematem rozmów były zarówno sprawy związane z niepełnosprawnością wzroku jak i okazywaniem szacunku, empatii, prawidłowej komunikacji czy samoakceptacji. Dziękujemy to było niezapomniane spotkanie.

• Dzień Babci i Dziadka

• Styczeń to miesiąc w którym nasze kochane Babcie i Dziadkowie mają swoje święto. Dzieci z oddzialu przedszkolnego i uczniowie klasy drugiej dzielnie przygotowywali się do występów z okazji ich Święta. Niestety choroby pokrzyżowały nasze plany. Nie pozwoliło nam to jednak zapomnieć o naszych kochanych Babciach i Dziadkach. Drogie Babcie i drodzy Dziadkowie w imieniu Waszych wnuczek i wnuków serdecznie zapraszamy do obejrzenia nagrania.