• Dzień Praw Dziecka

• Dziecka prawa - ważna sprawa. Tak uczniowie klasy I wraz z kolegami i koleżankami z ZPO w Lubieniu Kujawskim obchodzili Dzień Praw Dziecka.

• Zbiórka karmy dla schroniska

• W piątek 18.11. 2022r. zakończyliśmy zbiórkę suchej i mokrej karmy dla zwierząt pod hasłem,, Nie czekajmy, pomagajmy''. W tym roku karmę dla psów i kotów zbieraliśmy wspólnie z uczniami klas 2a, 2b, 3a i 3b z ZPO w Lubieniu Kujawskm. Dzięki inicjatywnie firmy Sonac już drugi raz mogliśmy włączyć się w niesienie pomocy zwierzętom ze schroniska. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

• Narodowe Święto Niepodległości

• W czwartek 10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Najważniejsze dla każdego Polaka święto uczciliśmy uroczystą akademią. W tym roku było nam szczególnie miło ponieważ byliśmy w dużo większym gronie. Gościliśmy uczniów klas 2 i 3 z Lubienia Kujawskiego. Dzięki temu odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego był słyszany z daleka.

• Szkoła Pamięta

• Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "Szkoła Pamięta". W ramach akcji nasi uczniowie odwiedzili Grób Niezananego Żołnierza w Sławęcinie, zapalili znicze pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych oraz na cmentarzu w Chodczu. Była to piękna lekcji dla młodych ludzi, aby pamiętać nie tylko o naszych bliskich, ale również o bohaterach walczących o wolność naszej ojczyzny.

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• Jesień ,to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy Seniorów z Klubu Seniora w Lubieniu Kujawskim. Było ognisko z kiełbaskami i ziemniakami, wspólne piosenki, zabawy i konkursy. Na koniec mogliśmy osłodzić sobie tej dzień pysznymi babeczkami i rogalikami przygotowanymi specjalnie dla nas przez Panie z Klubu Seniora. Bardzo dziękujemy, że byliście z nami w tym dniu. Było nam bardzo miło Was gościć. Do zobaczenia następnym razem!