• Ślubowanie klas pierwszych

• 17 października to ważny dzień dla pierwszaków ze Szkoły Podstawowej w Kaliskach. Tego dnia złożyli ślubowanie i zostali wpisani do ksìęgi uczniów.

• Tydzień Kariery

• Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem „Złap za stery swojej kariery”. W związku z tym zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Dniu Zawodów, który odbędzie się w piątek 21.10.2022r. W ten dzień warto przebrać się za przedstawiciela dowolnie wybranego zawodu (każdy przebrany uczeń nie będzie pytany tego dnia) oraz na pierwszej godzinie lekcyjnej w sali gimnastycznej odbędzie się konkurs zawodoznawczy. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie.

• Bieg z Fundacją Gouden Korrel

• 14 październik uczniowie naszej szkoły brali udział w Biegu z Fundacją GoudenKorrel. Dla wszystkich uczestników biegu zostały przygotowane pakiety startowe, tj. worek, koszulka, kubek i czapka. Podczas imprezy każdy mógł posilić się grochówką oraz kiełbasą z grilla. To był dzień pełen uśmiechu, radości i świetnej zabawy!

• Żywa Lekcja Historii

• Dziś gościliśmy w naszej szkole grupę rekonstrukcyjną Arkona, która zorganizowała dla nas Żywą Lekcje Historii. Mogliśmy zobaczyć strój i uzbrojenie Słowian, oraz poznać historie polskich władców od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego. Było wesoło, z humorem co na pewno pozwoli na dłużej zapamiętać wiele informacji. Na koniec najlepsi słuchacze zostali nagrodzenia srebrnymi denarami. Dziękujemy za świetne widowisko!

• Dzień Chłopca

• 30 września z okazji Dnia Chłopca uczniowie z klas 4-7 wybrali się na wycieczkę pociągiem do Włocławka. Młodsi uczniowie uczcili ten dzień wizytą w Multikinie na seansie "King: mój przyjaciel lew". Klasa 7 świętowała bardzo aktywnie szalejąc w Parku Trampolin. To był bardzo udany dzień

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 29 października odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie z klas 4-8 wybrali swoich reprezentantów. Przewodniczącym został Olaf Słowiński z klasy 8, zastępować go i wspierać w pracach będą Mateusz Piwiński z klasy 7 i Eryk Radoszewski z klasy 6. Wszystkim ogromnie gratulujemy i liczymy na owocną współpracę.