• Dzień Dziecka

• Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Dzień Dziecka w SP Kaliska na wspólną zabawę i poznanie szkoły.

• Światowy Dzień Pszczół

• Z okazji Światowego Dnia Pszczół mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych w Skansenie w Kłóbce przez Koło Pszczelarzy w Lubieniu Kujawskim. Mogliśmy dowiedzieć się jak pozyskuje się miód, spróbować tego słodkiego specjału i wykonać woskowe świeczki. Wbilismy równiez tabliczke obok naszej lipy, o ktora oboecujemy dbać.Na koniec skorzystaliśmy z poczęstunku przygotowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gliznowa i Kalisk. To był bardzo słodki dzień.

• Zajęcia on-line Polin

• 16 maja uczniowie klas 4-7 wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Uczestniczyli w wykładzie on-line zorganizowanym przez Muzeum Żydów Polskich Polin. Podczas zajęć pod tytułem "Moja wojenna siostra" mogliśmy dowiedzieć się jak wyglądało życie żydowskich i polskich dzieci w czasie niemieckiej okupacji. Dzięki lekcji mogliśmy jeszcze lepiej poznać kulturę, tradycje i dzieje narodu żydowskiego, który od stuleci zamieszkiwał nasze ziemię.

• Zajęcia edukacyjne - Dzień pszczoły

• Wczoraj uczniowie naszej szkoły wzięliśmy udział w zajeciach dydaktycznych prowadzonych przez państwa Bogumiła i Jadwigę Pawłowskich. Poznaliśmy życie pszczół i trudną pracę pszczelarza. Mogliśmy spróbować różnych rodzajów miodu, a na koniec wkonaliśmy woskowe świece. Bardzo dziękujemy za odwiedzimy oraz wspaniałą i ciekawa lekcje.

• Święta majowe

• Znajomość historii kraju, jego zwyczajów, poszanowanie dla tradycji ojczyzny to jedne z najważniejszych wartości jakie możemy przekazać młodym pokoleniom. Święta majowe to jedne z najważniejszych w naszym kraju dlatego powinnismy je szczególnie obchodzic. Z tej okazji uczniowie klas 4 i 5 przygotowali dla nas piękną uroczystość przypominając o tych ważnych wydarzenia.

• Konkurs - Mikołaj Kopernik - życie, nauka i toruński piernik

• 27 kwietnia wzięliśmy udział w konkursie Mikołaj Kopernik - życie, nauka i toruński piernik zorganizowanym przez SP w Kłóbce. Uczniowie zmagali się z testem wiedzy o naszym kujawskim uczonym. Po napisaniu zwiedziśmy pobliski skansen etnograficzny. Na koniec obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów i uczestniczyliśmy w rozdaniu nagród, dyplomów i podziękowań.

• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzimy Miedzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczyliśmy się w szkole jak dbać o nasza planetę. Uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali ekologiczne zagadki. Każdy wykonał również eko torbę na zakupy. Zmagania zakończyliśmy przy ognisku i pysznych kiełbaskach, za które bardzo dziekujemy!

• Akcja żonkile

• 19 kwietnia uczciliśmy pamięć o żydowskich powstańcach w ramach obchodów 80 rocznicy powstania w getcie warszawskim. Przypomnieliśmy sobie te ważne dla naszej historii wydarzenia oraz na znak pamięci przypielismy żółte żonkile.

#Łączynaspamięć