• Narodowe Czytanie 2022

• "Ballady i romanse" to temat tegorocznego Narodowego Czytania, które odbyło się dziś w naszej szkole.

Dzieło Mickiewicza zostało wydane w Wilnie 200 lat temu. Opublikowanie 14 utworów uważane jest za symboliczny początek romantyzmu. Tomik ballad dzisiaj uznawany jest za klasyk literatury polskiej.

Uczniowie klas VI-VIII wraz z nauczycielami i rodzicami odczytali wybrane ballady polskiego romantyka. Dzięki pięknie przygotowanym strojom i rekwizytom mogliśmy przenieść się do świata pełnego tajemnic, fantazji i uczuciowości.

Dziękujemy serdecznie za udział i obecność Pani Karolinie Piwińskiej i Pani Dyrektor Żanecie Rojewskiej.

• Stypendia 2022

• 2 września po raz 17 odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i decyzji stypendialnych w ramach "Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży".

Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Michalski, Alicja Michalska, Julia Walczak i Jakub Jakóbowski. Wszyscy uczniowie otrzymali stypendia naukowe za bardzo wysokie osiągnięcia podczas całego roku szkolnego.

Wszystkim stypendystom, Rodzicom i Nauczycielom składamy ogromne gratulację.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Dziś po raz pierwszy w tym roku szkolnym usłyszeliśmy dzwonek. Było nam bardzo miło powitać wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli po wakacjach w naszej szkole. Rozpoczynamy kolejny rok intensywnej nauki, dlatego życzymy wszystkim uczniom wytrwałości, cierpliwości i uśmiechu na każdy nowy dzień. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli Wam spełnić wszystkie marzenia i zaowocuje wieloma sukcesami.

Pamiętajmy również, że 1 września to bardzo ważna data w naszej historii. 83 lata temu rozpoczęła się II wojna, światowa - najbardziej niszczycielska i krwawa w dziejach ludzkości. Polska stała się terenem pierwszego ataku - miejscem gdzie miał zrealizować najbardziej bezwzględny plan dwóch totalitaryzmów.

Pamiętajmy o tych wydarzeniach, aby już nigdy więcej w historii ludzkości do nich nie doszło.

"Proszę, niech nigdy więcej młody chłopiec nie nosi w ręce karabinu, a dziewczyna granatu.

Niech noszą róże, książki, maliny, ale nie broń.

Niech idą na koncert, na grzyby, a nie na śmierć".