• Ogólnopolski konkurs czytania

     • 1 października uczniowie klasy 2 i 3 brali udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Z tej okazji zorganizowany został konkurs, w którym dzieci czytały wybrany przez siebie fragment książki pt.  ,,Gang Slodziakow ". Zwycięzcami w kl. 2 zostali- Zuzanna Wojtasiak i Eryk Radoszewski , w kl. 3 -Lena Wróblewska       i Mateusz Piwiński. Gratulujemy! 

     • Ślubowanie uczniów klasy I

     • W piątek w murach naszej szkoły zrobiło się niezwykle uroczyście, a to za sprawą pasowania pierwszaków na pełnoprawnych uczniów.

      Dziesięcioro niecierpliwych dzieci wzięło udział w tej niezwykłej i szczególnej uroczystości. Pierwszaki pod wodzą pani Marzeny Pląskowskiej Przygotowały ciekawy występ artystyczny. Wraz z koleżankami i kolegami ze starszych klas śpiewali piosenki, recytowali wierszyki i zachwycili zebranych swoją odwagą i elokwencją. Tym samym udowodnili, iż są gotowi stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Wszyscy zaproszeni goście: pan Marek Wiliński Burmistrz Lubienia Kujawskiego, pan Zygmunt Wierzowiecki Przewodniczący Rady Powiatu, Kierownik Referatu Oświaty pan Rafał Balcerowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Grauman, radny Polichnowski Marian, a także pani Natalia Wojciechowska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Proboszczowie Parafii w Chodczu i Lubieniu Kujawskim uświetnili swoją obecnością to ważne wydarzenie. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, obiecały godnie reprezentować szkołę, a na koniec otrzymały mnóstwo gratulacji, pięknych życzeń oraz prezenty, które będą przypominały o tym pełnym wrażeń dniu. Uczniowie klas IV- VIII, na koniec uczcili zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej krótkim występem artystycznym przygotowanym pod opieką Pana Miłosza Kierzkowskiego. Wszystkim pracownikom szkoły już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole!

     • 28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.Od samego rana zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, który z dumą wkleili do zeszytów od matematyki.Patrole Egzaminacyjne sprawdzały „tabliczkową wiedzę” także wśród nauczycieli oraz innych pracowników szkoły i wręczali Certyfikaty Tabliczki Mnożenia. Uczniowie stworzyli przepiękne prace związane z obchodzonym dniem, które zawisły w pracowni matematycznej naszej szkoły. Starsi zmagali się z zadaniami i łamigłówkami na zajęciach matematycznych, doskonaląc znajomość tabliczki mnożenia. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.

     • Stypendia Burmistrza Lubienia Kujawskiego 2018/2019

     • Już po raz trzynasty zostały wręczone Stypendia Burmistrza Lubienia Kujawskiego. W obecności zgromadzonych uczniów, rodziców, nauczycieli i znamienitych gości przeprowadzono uroczystą galę. Z naszej szkoły wyróżnieni zostali: Wiktor Bątkowski, za wybitne uzdolnienia matematyczne oraz Julia Pietrzak, która ma niezwykłe uzdolnienia plastyczne, muzyczne, a także językowe. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Wywiadówka

     • Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na pierwszą w tym roku szkolnym wywiadówkę. Odbędzie się ona 17 września (poniedziałek) o godz. 15:00. W trakcie spotkania przekazane zostaną Państwu informacje o ubezpiezceniu, organizacji roku, dożywianiu i projektach, w których szkoła bierze udział.

     • Dzień Kropki

     • W piątek 14.09.2018 r.  po raz pierwszy w naszej szkole uczniowie klasy 1-3 świętowali Miedzynarodowy Dzień Kropki.  Tego dnia lekcje zamienily się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywnosc.  Uczniowie przygotowali wiele prac plastycznych   ćwiczyli spostrzegawczosc,  rozwiązywali zadania z motywem kropki w tle.  Każdy tego dnia miał przyklejona kropkę jako oznakę tworczosci oraz uwiecznil swój wizerunek na,, kropkowej ściance ". Było wiele zabawy!  

     • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019

     • 03 września punktulanie o godzinie 8:00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Tym razem uroczystość odbyła się nieco w innej scenerii niż w latach poprzednich. Wszystko jest usprawiedliwone przez prowadzoną w naszej szkole termomodernizację. Miło będzie uczyć się w nowych murach budynku szkoły. Wszystkim uczniom w tym dniu życzymy sukcesów w nauce i bezpiecznego roku szkolnego. Nauczycielom zaś owocnej pracy naznaczonej licznymi osiągnięciami edukacyjnymi podopiecznych.

     • Udział w projekcie

     • Pragniemy poinformować, iż w naszej szkole realizowany jest projekt pt.:

      Równy start - lepsze jutro - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół z terenu ORSG Powiatu Włocławskiego”

       

      Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa kujawsko- pomorskiego, Działanie 10.2.2 Wsparcie kształcenia ogólnego, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany będzie w przedziale czasowym od sierpnia 2018 do czerwca 2020 r.

      Celem projektu jest poprawa osiągnięć edukacyjnych u 1776 uczniów (872K, 904M) z terenu ORSG Powiatu Włocławskiego poprzez rozwinięcie kompetencji kluczowych 1254 uczniów i doposażenie 13 Szkół Podstawowych w tym zakresie, rozwinięcie indywidualnego podejścia do 506 uczniów ze

      specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i doposażenie 9 Szkół Podstawowych w tym zakresie, wsparcie 18 uczniów zagrożonych przedwczesnym opuszczeniem systemów oświaty, podniesienie świadomości z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego u 62 uczniów, utworzenie warunków do nauczania metodą eksperymentu w 13 Szkołach Podstawowych (12 pracowni przyrodniczych, 8 pracowni matematycznych) oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji zawodowych 115 nauczycieli (101K).

       

      Projekt zakłada zorganizowanie 1080 h zajęć dodatkowych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kaliskach obejmujących następujące zakresy:- zajęcia rozwijające z j. angielskiego

      - zajęcia rozwijające z TIK

      - zajęcia logopedyczne

      - zajęcia rozwijające z matematyki

      - zajęcia rozwijające z przyrody

       

       

      Szkoła zostanie również wyposażona w nowoczesne pomoce i materiały dydaktyczne.

    • Plan lekcji
     • Plan lekcji

     • Wyświetl lub wydrukuj obecny plan lekcji Ta szkoła jeszcze nie opublikowała planu lekcji.
    • Zastępstwa
     • Zastępstwa

     • Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.
    • Konta użytkowników
     • Konta użytkowników

     • For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.