• Powstanie styczniowe - potyczka pod Szewem

• 22 listopada wzięliśmy udział w uroczystości upamiętniającej poległych powstańców styczniowych poległych w czasie potyczki w miejscowości Szewo. Była to dla nas piękną, żywa lekcja historii, dzięki której mogliśmy oddać hołd bohaterom walczącym o naszą ojczyznę.

• Konkurs fotograficzny

• 13 listopada odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego organizowanego w ramach Międzynorodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". Decyzja była bardzo trudna ponieważ wszystkie zdjęcia były piękne i wyjątkowe. Po długich naradach postanowiliśmy że pierwsze miejsce zdobyła Julia Walczak z klasy. 4, drugie miejsce zdobyła Nicola Krupińska z kl. 4, trzecie miejsce zdobyła Justyna Sitnik z kl. 6. Przyznaliśmy również dwa wyróżnienia, dla Aleksandry Górskiej i Jakuba Jakóbowskiego. Wszystkim jeszcze raz gratulujemy!

• Basen

• 13 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły na wycieczkę na basen w Gostyninie. Wycieczka była świetną zabawą i integracją. Ćwiczenia i zabawy w wodzie w bezpieczny i przyjazny sposób oswoiły dzieci z nowym środowiskiem, pozwoliły pokonać strach i opór przed wodą. Dzieci pod opieką ratowników i opiekunów mogły wykazać się umiejętnością pływania. Zjeżdżalnia i basen - to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać uczestnicy wyjazdu na krytą pływalnię.

Czas spędzony na basenie był dobrym sposobem na relaks. Wszystkie przedszkolaki po dwugodzinnym wodnym szaleństwie jednogłośnie oznajmiły, że bardzo im się podobało.

• 11 listopada

• 13 listopada wzięliśmy udział w niecodziennej lekcji historii z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zaczęliśmy od odśpiewania hymnu, a nastepnie uczniowie klas 7 i 8 opowiedzieli nam o ojcach niepodleglości: Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim, Ignacym Janie Paderewskim, Wincencie Witosie i Ignacym Daszyńskim. Poznaliśmy ich sylwetki, obejrzeliśmy zdjęcia, a patriotyczna muzyka stworzyła nastrój wspomnień. To była lekcja warta zapamiętania.

• Akcja Krokus

• Już po raz 5 nasza szkoła wzięła udział w Akcji Krokus mającej na celu upamietnienie zamordowanych dzieci żydowskich w czasie Holokaustu.

• Halloween

• W ostatnim tygodniu października dzieci z klasy drugiej i przedszkolaki miały okazję poznać zwyczaje związane z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Celem zajęć było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym dniem oraz rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween. Dzieci wykonały ciekawe rysunki oraz wykonały prawdziwą Halloweenową dynię.

• Szkoła Pamięta

• W poniedziałek uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz w Chodczu, gdzie zapalili znicze na grobach żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej oraz miejsca pamięci w naszej okolicy.

• Pasowanie na przedszkolaka

• W piatek 27 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Po przywitaniu wszystkich gości rozpoczęła się część artystyczna, w której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Pięknie recytowały wierszyki, zaśpiewały piosenki oraz wykonały skoczny taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom a także być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka przez panią Dyrektor za pomocą magicznego ołówka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz upominki.

• VII Bieg im. Urszuli Pietrzak

• 13 października wzięliśmy udział w VII biegu im. Urszuli Pietrzak organizowanym przez ZPO w Lubieniu Kujawskim. Było to wielkie święto sportu ale również okazja do zabawy, uśmiechu i zawarcia nowych znajomości. Gratulujemy wszystkim uczniom ukończenia biegu. Na szczególne wyróżnienie zasługują Julia Walczak z klasy 4 za zdobycie 1 miejsca oraz Mateusz Piwiński z klasy 8 za zdobycie 3 miejsca.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 12 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole. Zaczęliśmy akademią przygotowaną przez klasy 4 i 6. Potem samorząd uczniowski przeprowadził kiermasz z popcornem i frytkami, a na koniec było szkolne kino.