• Ogólnopolski konkurs czytania

• 1 października uczniowie klasy 2 i 3 brali udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Z tej okazji zorganizowany został konkurs, w którym dzieci czytały wybrany przez siebie fragment książki pt.  ,,Gang Slodziakow ". Zwycięzcami w kl. 2 zostali- Zuzanna Wojtasiak i Eryk Radoszewski , w kl. 3 -Lena Wróblewska       i Mateusz Piwiński. Gratulujemy!

• Ślubowanie uczniów klasy I

• W piątek w murach naszej szkoły zrobiło się niezwykle uroczyście, a to za sprawą pasowania pierwszaków na pełnoprawnych uczniów.

Dziesięcioro niecierpliwych dzieci wzięło udział w tej niezwykłej i szczególnej uroczystości. Pierwszaki pod wodzą pani Marzeny Pląskowskiej Przygotowały ciekawy występ artystyczny. Wraz z koleżankami i kolegami ze starszych klas śpiewali piosenki, recytowali wierszyki i zachwycili zebranych swoją odwagą i elokwencją. Tym samym udowodnili, iż są gotowi stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Wszyscy zaproszeni goście: pan Marek Wiliński Burmistrz Lubienia Kujawskiego, pan Zygmunt Wierzowiecki Przewodniczący Rady Powiatu, Kierownik Referatu Oświaty pan Rafał Balcerowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Grauman, radny Polichnowski Marian, a także pani Natalia Wojciechowska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Proboszczowie Parafii w Chodczu i Lubieniu Kujawskim uświetnili swoją obecnością to ważne wydarzenie. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, obiecały godnie reprezentować szkołę, a na koniec otrzymały mnóstwo gratulacji, pięknych życzeń oraz prezenty, które będą przypominały o tym pełnym wrażeń dniu. Uczniowie klas IV- VIII, na koniec uczcili zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej krótkim występem artystycznym przygotowanym pod opieką Pana Miłosza Kierzkowskiego. Wszystkim pracownikom szkoły już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole!

• 28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.Od samego rana zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, który z dumą wkleili do zeszytów od matematyki.Patrole Egzaminacyjne sprawdzały „tabliczkową wiedzę” także wśród nauczycieli oraz innych pracowników szkoły i wręczali Certyfikaty Tabliczki Mnożenia. Uczniowie stworzyli przepiękne prace związane z obchodzonym dniem, które zawisły w pracowni matematycznej naszej szkoły. Starsi zmagali się z zadaniami i łamigłówkami na zajęciach matematycznych, doskonaląc znajomość tabliczki mnożenia. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.