• Dzień Papieża Jana Pawła II- Promieniowanie ojcostwa

     • 19 października w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Papieża Jana Pawła II. Zaproszeni zostali rodzice, dziedkowie i dostojni goście: pani dyrektor Anna Wojciechowska oraz proboszcz Parafii Św. Dominika                w Chodczu ks. mgr lic. Grzegorz Szczepaniak. Pani dyrektor Urszula Paczkowska wraz z panem Grzegorzem Kosmalskim rozpoczęli uroczystość odczytaniem fragmentu Pisma Świętego. Dzieci śpiewały pieśni i samodzielnie wykonywały akompaniament, recytowały wiersze i przybliżały nam mądrość płynącą ze słów papieża. Również rodzice pani Michalska i pan Woźniak wspomogli nas w tych obchodach. Odczytali oni specjalnie wybrany na ten dzień fragment Pisma Świętego. Wzruszeni i natchnieni mądrością Papieża Polaka mogliśmy wrócić do zajęć. Specjalne podziękowania należą się pani Ewie Rybińskiej za przygotowanie szkoły na obchody tego szczególnego dnia.

     • Wyjazd do parku trampolin

     • Uczniowie klasy II i III 15 października mieli wspaniały dzień. Wraz z wychowawczyniami Panią Marzenką Strucińską i Kasią Szymczak mogli wyszaleć się w parku trampolin gdzie trenowali wysokie loty. Uśmiechy nie opuszczały twarzy dzieci.Szkoda, że tak miły dzień nie zdarza się w szkole codziennie!

     • Gawędy historyczne

     • 16 października naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. W związku z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i wypadającej w tym roku okrągłej, setnej rocznicy tego święta uczniowie naszej szkoły mogli posłuchać wspaniałych historii opowiedzianych przez zaproszonego gościa, panią Małgorzatę Jastrzębską

      Teraz są już gotowi na zbliżające się obchody Święta Niepodległości w naszej ojczyźnie.

     • Ogólnopolski konkurs czytania

     • 1 października uczniowie klasy 2 i 3 brali udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Z tej okazji zorganizowany został konkurs, w którym dzieci czytały wybrany przez siebie fragment książki pt.  ,,Gang Slodziakow ". Zwycięzcami w kl. 2 zostali- Zuzanna Wojtasiak i Eryk Radoszewski , w kl. 3 -Lena Wróblewska       i Mateusz Piwiński. Gratulujemy! 

     • Ślubowanie uczniów klasy I

     • W piątek w murach naszej szkoły zrobiło się niezwykle uroczyście, a to za sprawą pasowania pierwszaków na pełnoprawnych uczniów.

      Dziesięcioro niecierpliwych dzieci wzięło udział w tej niezwykłej i szczególnej uroczystości. Pierwszaki pod wodzą pani Marzeny Pląskowskiej Przygotowały ciekawy występ artystyczny. Wraz z koleżankami i kolegami ze starszych klas śpiewali piosenki, recytowali wierszyki i zachwycili zebranych swoją odwagą i elokwencją. Tym samym udowodnili, iż są gotowi stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Wszyscy zaproszeni goście: pan Marek Wiliński Burmistrz Lubienia Kujawskiego, pan Zygmunt Wierzowiecki Przewodniczący Rady Powiatu, Kierownik Referatu Oświaty pan Rafał Balcerowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Grauman, radny Polichnowski Marian, a także pani Natalia Wojciechowska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Proboszczowie Parafii w Chodczu i Lubieniu Kujawskim uświetnili swoją obecnością to ważne wydarzenie. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, obiecały godnie reprezentować szkołę, a na koniec otrzymały mnóstwo gratulacji, pięknych życzeń oraz prezenty, które będą przypominały o tym pełnym wrażeń dniu. Uczniowie klas IV- VIII, na koniec uczcili zbliżający się Dzień Edukacji Narodowej krótkim występem artystycznym przygotowanym pod opieką Pana Miłosza Kierzkowskiego. Wszystkim pracownikom szkoły już dziś składamy najserdeczniejsze życzenia. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole!

     • 28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.Od samego rana zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, który z dumą wkleili do zeszytów od matematyki.Patrole Egzaminacyjne sprawdzały „tabliczkową wiedzę” także wśród nauczycieli oraz innych pracowników szkoły i wręczali Certyfikaty Tabliczki Mnożenia. Uczniowie stworzyli przepiękne prace związane z obchodzonym dniem, które zawisły w pracowni matematycznej naszej szkoły. Starsi zmagali się z zadaniami i łamigłówkami na zajęciach matematycznych, doskonaląc znajomość tabliczki mnożenia. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i Asystentom oraz wszystkim uczestnikom.